A Csodapalota társasjátékban az aprócska tündérek mindenféle palotákat építenek.
A játék tartalma:
-60 feladatkártya
-22 építőelem
A feladatkártyákat 4 nehézségi szintnek megfelelően tudjuk elkülöníteni. Minden kártyán egy kistündér segít, hogy mlyik csoporthoz tartozik, és hogy azt a feladatok, mely elemk felhasználásával tudod megoldani.
Minden kártyának 2 oldala van, az egyiken a feladat a másikon a megoldás látható. Minden játéktípusnál más-más oldaláűt használjuk a kártyának.
-Egyszemélyes játék
Használjuk a kártyának a feladat oldalát. Figyeld meg, hogy az épületeden hol találhatóak, ajtók, blakok, ez segít meghatározni, hogy hány egyég széles-mély-magas lesz a palotád. A kártya nehézségi szintjén meghatározott összes építőelemet fel kell használnod. A megoldás oldalon ellenőrizhetsz.
-Kis építészinas (a legkisebbek játéka)
Ebben a feladatban azóvodásoknak adjuk oda a kártyát és a hozzá tartozó építőelemeket. Úgy építsék fel a palotát, hogy a megoldás oldalt másolják. Ezzel fejlesztjük térlátásukat, logikus gondolkodásukat és finommotoros készségüket is.
-Építészek bajnoksága (2-3 fő részére)
Ehhez a játékhoz a 2. nehézségi szintet célszerű használni. Minden gyerkőc megkapja ugyanazokat az elemeket. Felfordítunk középre egy kártyátés indulhat a verseny. Ki építi meg hibátlanul gyorsabban a képen látható feladványt? Aki először elkészült, elkiáltja magát, hogy Kész! és már kezdődhet is az ellenőrzés. Ha jól oldotta meg, vé a kártya, ha rosszul, ő ad egy kártyát. A játékot az nyeri, akinek először sikerül 5 kártyát összegyűjtenie.
-Mester és tanítványok (4-6 fő részére)
Itt felosztjuk a gyerekeket 2-3 párra . A 2 nehézségi szintet célszerű használni. Minden játékos megkapja az építőelemeket. A mesterek húznak 1-1 feladatot,amit csak ők láthatnak. Ezután hátat fordítanak az építészeknek, és a megoldás kártyát használva megpróbálják a legpontosabban körülírni, hogy melyik elemet vegyék a kezükbe az építészek és hova tegyék. A tanítvány persze visszakérdezhet, ha nem ért valamit, de fontos, hogy a mester nem fordulhat meg. Amelyik csapatnál a tanítvány úgy érzi, hogy elkészült az építkezéssel szól, hogy kész, és ekkor a többi áros (mester-tanítvány) abbahagyja a saját épületük építését. Ha jól oldották meg, övék akártya.
-Mesterek viadala (4-8 fő részére)
A játékosokat és az építőelemeket 2 csapatra osztjuk.,a 3. nehézségi szintű kártyákat használjuk. Itt a játék lényege ugyanaz, mint az előzőnél, de a csapatokban több tanítvány is van, így bizony előfordulhat, hogy nem értenek egyet csapaton belül. Cél: tanulják meg, hogy összedolgozni érdemes!
Játékosok száma: 2-8 játékos
Jelleg:térlátást fejlesztő építkezőjáték
Fejleszti: térlátást,megfigyelő képességet, logikát, összefüggések felismerését, figyelmet, koncentrációt, kombinációs készséget, rugalmas gondolkodást, rendszerező képességet, ábra olvasást,finommotorikát, kreativitást,kézügyességet, önálló feladatmegoldást
Színes fajátékok a természetesen színpompás örömökért
A színes fajátékok mellett számtalan érv szól, amit érdemes ismerni, mielőtt belecsöppenünk ebbe a világba. Az első és talán legfontosabb előny, hogy jóval biztonságosabbak a színes fajátékok a műanyag társaiknál: nincs benne akkumulátor, nincsenek műanyagok, nincsenek káros festékek, méreganyagok vagy lenyelhető apró kellékek. Ebből következik, hogy a fajátékok sokkal jobban bevonják a gyerekeket a játékba, hiszen nem elég megnyomni egy gombot, fel kell fedezni az adott játék sajátosságait és ki kell tapasztalni annak működését. De persze a környezetvédelmet is az előnyei közé lehet sorolni. A színes fajátékok csak és kizárólag biztonságos festékeket és olajokat tartalmaznak, így akkor sincs baj, ha a gyerkőc beveszi a szájába őket. Maximális biztonság, színpompás örömök.
Ezért hasznosak a fa társasjátékok
A fa a legtermészetesebb anyag, amiből játék készülhet, időtálló, gyönyörű. Fa társasjátékaink minden esetben kiváló minőségűek, és nemcsak szépek, szórakoztatóak, de fejlesztenek is. Nincs is jobb időtöltés közösen a családban, mint egy szórakoztató és egyben fejlesztő társasjáték végigjátszása. Gyermekeink nem csak magukra a játékokra fognak emlékezni később, hanem a szuper együtt töltött pillanatokra is. Már csak ezért is megéri társasjátékokkal játszani, nemde?
Ajánlott korosztály: fa játékok gyerekeknek 8 éves kor felett
A 8 éves kor feletti korosztály számára a fa játékok már a szabadidejük hasznos eltöltésére és közös szórakozásra egyaránt alkalmasak. Ezek a játékok fejlesztik az iskolás gyermek figyelmét, memóriáját, segítik a logikai következtetések levonásában, a különböző készségek alakításában, az együttműködés megtanulásában és a társas kommunikációs lehetőségeket is gyarapíthatjuk általuk.
Rendeljen a Játékliget fajáték webáruházból!
A Játékliget mögött elsősorban gyermekeiket nevelgető, szeretgető szülők állnak, nem pedig megrendeléseket teljesítő robotok. Hisszük, hogy a gyermekjátékok nem csak egyszerű tárgyak, amik lefoglalják, jobb esetben fejlesztik a kicsiket, hanem olyan meghatározó "élménycsomagok", amik az egész család számára maradandó emlékeket okoz, pláne gyermekeink esetében. Lemerjük fogadni, hogy Te is emlékszel a kedvenc gyerekkori játékaidra, pedig annak már hány éve! Ezért nem mindegy, hogy mivel, mikor és hogyan játszik gyermekünk - mi tényleg csak a legjobb és legbiztonságosabb játékokat forgalmazzuk. Játékainkat gyerekeink és általuk mi is egytől-egyig kipróbáltuk, osztatlan örömet szereztek, ezért merjük őket ajánlani mindenkinek!