A Sztorikocka Cselekvésekkel egy nagyszerű szórakozást nyújtó kommunikációt fejlesztő társasjáték. Hivatalosan 6 éves kortól ajánlott, a tapasztalatok szerint, már nagycsoportos óvodások között is kedvenc, csak ők kevesebb kockával játszák. Mi az óvodásoknál kb. 2-3 kockával javasoljuk kezdeni. Kisgyerekeknél játszhatjuk úgy is, hogy dobunk a 9 kockával és az óvónéni-tanító néni elkezd egy történetet, minden gyerek 1 kockát felhasználva továbbgondolja-mondja a sztorit a saját dobott képének megfelelően. Remekül tanítja a történet szövést, kreativitást, fantáziát fejleszt.Használhatjuk a mondatalkotás gyakorlására is. Dobunk 1 kockával pl. olvas van a képen. Ki tud mondani egy rövid mondatot? A következő gyermek ezt a mondatot bővítse ki és így tovább. Gábor könyvet olvas. Gábor a szobájában könyvet olvas. Gábor a szobájában lámpafénynél könyvet olvas. stn.... A játék 9 dobókockát tartalmaz. Ennél a játéknál is célszerű az alapjátékkal összekeverve használni. A játékos dob a 9 kockával, és az így kapott képekből megalkot egy történetet. pl.majom, ugrik, sportol, villám, olvas, tűz stb. A következő játékos újból dob és vagy folytatja a történetet (ez nehezebb) vagy újat talál ki. A Sztorikocka alapjáték (narancssárga) 9db-ból áll. Webáruházunkban kapható még a szintén 9-9 kockából álló Sztorikocka cselekvésekkel illetve a Sztorikocka kalandokkal változata. Ha ezeket is használjuk vagy érdemes a kockákat összekeverve 9-9 db-bal játszani, vagy nagy fantáziával bírók játszhatnak több kockával is! Esteleg dobunk 18 kockával, abból az első játékos 6 kocka felhasználásával elkezd egy történetet, a többi a maradék kockákkal folytatja 6-val.
A VIVEKA az újfajta tanulás módszertanával foglalkozik, hatékony módszereket dolgoz ki a siker érdekében. Felkértük őket, hogy teszteljék játékainkat és osszák meg veletek előnyeit, fejlesztési lehetőségeit. Itt találjátok a Sztorikockáról szóló ajánlót.
Játékosok száma: 1-20 játékos
Jelleg:kommunikációs társasjáték
Fejleszti: asszociációt, kreativitást, szövegértést, fogalmazási képességet, kommunikációt, mondatalkotást, logikát, összefüggések felismerését, figyelmet, koncentrációt, kombinációs készséget, rugalmas gondolkodást,